W opowiadanej historii należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej autentyczność. Na rozmowy, czułe słowa, które wymieniają między sobą Staś i Dusia (pseudonim Magdy, który nadał jej Stanisław). Ich historia jawi się jako pełna pasji, głębi oraz zrozumienia, które jest kluczowe w sytuacji, w jakiej się znaleźli. Bohaterka nie jest w stanie w pełni samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Niesamowicie przejmująco opisują jej stan fragmenty napisanej przez nią książki, które przytacza narrator. ”Boga-Duszki. Niesamotność — historia prawdziwa” to poruszający opis codzienności kobiety, zapis jej pragnień, potrzeb i lęków, przeplatany wierszami jej męża. To lektura wyjątkowa, podobnie jak wyjątkowy jest reportaż „Niebo@com”. Pełen nadziei, wdzięczności i troski o drugiego człowieka. Słuchając historii, dochodzimy do wniosku, że życie składa się z przypadków. To dzięki nim jesteśmy w danym miejscu, to one definiują nasz los.
Podoba mi się, że w reportażu narrator ujawnia się jedynie podczas odczytywania fragmentów książki. Wprowadza to swego rodzaju uporządkowanie historii, pozwala bohaterce swobodnie i na własnych zasadach poruszać się po opowieści. Cieszę się także, że nie zabrakło miejsca na anegdoty opowiadane przez Stanisława. Uważam, że dzięki nim jeszcze łatwiej możemy zanurzyć się w historii małżeństwa, są prawdziwe, niewymuszone. Podobnie jak momenty, w których Magdalena zaczyna śpiewać. W jej głosie słychać wiele emocji, co bardzo oddziałuje na wyobraźnię słuchacza.
„Niebo@com” to opowieść o dwojgu dobrych, kolorowych, pełnych miłości ludzi, którzy pomimo przeciwności losu, starają się przeżyć swoje życie najpiękniej, jak potrafią. Ciesząc się zapachem świec, przypraw oraz sobą nawzajem. „Kocham każdą jego plamkę wątrobową, każdą zmarszczkę i srebrny włos.” – te słowa we wspaniały sposób oddają głębię ich relacji. Przesłanie płynące z reportażu jest niezmiernie poruszające i autentyczne.
Katarzyna Michalak