W Radiu Białystok, jak w każdym tygodniu, czeka na Was kilka reportaży. Pierwszym z nich jest „Prawo wyboru” Joanny Sikory opowiadający o walce z marnowaniem żyności, o sprzeciwnie przeciwko polityce sklepów wielkopowierzchniowych, które każdego dnia wyrzucają jedzenie dobrej jakości. Bohaterką jest freeganka, Ewelina Głowacka.Posłuchacie także „Sztuki życia” Doroty Sokołowskiej to reportaż o artyście podążającym szlakiem Michała Anioła, czyli rzeźbiącym w marmurze Michale Jackowskim. Anna Jackowska opowiedziała o pasji do ptaków, które towarzyszą człowiekowi od zawsze. W centrum reportażu znajdziecie…gołębie i ich pasjonata. Posłuchajcie „Moich ptaków„. Opowieść Dominiki Dębskiej to odpowiedź na obecną aurę – brak światła, zdecydowanie zbyt krótkie dni i chłód, a co za tym idzie – częste obniżenie nastroju. Sprawdźcie, jak sobie z tym radzić w „Długim siódmym dniu„. „Ongi w dworach bywało„ – reportaż Katarzyny Kozłowskiej przeniesie Was do tradycji kresowych dworów.
Kasia Michalak z Radia Lublin pozwoli Wam poznać historię matycznej miłości, która nie zna granic i przekracza niemożliwe. Posłuchajcie „Cichej nocy„, która woła o uwagę i refleksję. W tej samej rozgłośni Agnieszka Czyżewska-Jacquemet w reportażu „Kości, wieża, wiatr” opowiedziała o tym, jak budowa wieży telekomunikacyjnej zburzyła spokój umarłych odsłaniając zakopane kości. Magda Grydniewska przybliży historię „Powstańców z Nasutowa„, którzy uczcili 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z legendą lubelskiej piłki nożnej spotkał się Anotni Rokicki, którego reportaż „Ułan” wyemitowano w lubelskim radiu.
W Studiu Reportażu i Dokumentu PR posłuchacie o uczniach, którzy postanowili pomóc kolegom nieradzącym sobie ze stresem w empatycznej „Szkole życia” Grażyny Wielowieyskiej. Drugi z reportaży autorki, „Lepiej nie wiedzieć” to traktuje o próbie budowania pomostu między nastolatkami a ich rodzicami. „Zaczęło się od pasji„, reportaż Adriany Andrzejewskiej-Kuras (PR PiK) opowie o miłości do Kenii i całkowitej zmianie życia, by tę miłość pielęgnować. W opowieści Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej dojrzycie „Światła w cudzych oknach” i poznacie Hannę Rechowicz, autorkę mozaik, która w rozświetlonych oknach upatruje śladu życia. Z kolei „Furia Łukaszenika„ Macieja Jastrzębskiego sytuacji na Białorusi przed laty i obecnie. Skutki okrutnej, bezdusznej tradycji puszczania petard i fajerwerków poznacie w „Styczniowym liczeniu” Weroniki Puszkar. O wrastaniu w kaszubską atmosferę, społeczność i kulturę posłuchacie we „Wszystko jest opowieścią” Katarzyny Kużel. Reportażystka przygotowała także audycję „Był taki człowiek„, w którym poznacie historię Janka Stawisińskiego, które śmierć była jednym z tych wydarzeń w historii Polski pozostawiających po sobie trwały ślad. Na „Spotkanie czterech świec” zaprasza Anna Winnicka. To audycja o zwyczajach i tradycjach świątecznym czterech wyznań. Renata Pacholczyk odkryje przed Wami „Dawnych rzemiosł czar„ i zamiłowanie do włókiennictwa. W Radiu Łódź wysłuchacie opowieści na temat trudny i niestety – często tabuizowany. O macierzyństwie w obliczu osamotnienia, depresji i poczuciu lęku opowiedziała Kamila Litman w reportażu „Mamo„. Małgorzata Furga z Radia Szczecin przygotowała reportaż o zgłębianiu i popularyzowaniu historii miasta. Reportażu posłuchacie tutaj. W Radiu Zachód Cezary Galek powrócił do reportażu sprzed 18 lat „Anka i inni” opowiadającego o życiu lubuskiej dziennikarki Reginy Dachówny, której przez wiele lat drugim domem była klinika chirurgii plastycznej w Polanicy. O czasie, który zatrzymał się przez chorobę i o walce, która trwa posłuchacie w „Razem damy radę” Marzeny Wróbel.
W Radiu 357 przypomniano reportaż „Czas na herbatę” Agnieszki Szwajgier i Justyny Godz. Spotkania z Marianem Opanią mogą w Twoje 357 posłuchać patroni rozgłośni.